Přesun na obsah

Dnes je 19.4.2024

Svátek má Rostislav

Mezinárodní turnaj ve stolním tenise

Na konci září (22.-26.9.2011) vyjela výprava deseti chlapců a čtyř děvčat reprezentovat Českou republiku do Polska na mezinárodní turnaj ve stolním tenise, konkrétně do městečka Suwalki na severovýchodě Polska poblíž hranic s Litvou.

Už po cestě se ukázalo, že z nás bude dobrý tým, v podstatě jsme non stop celou noc ve vlaku strávili hraním různých her (Česko, Evropa, Aktivity, Alias, Osadníci, Bang, 6 bere…), což nás neopustilo ani po večerech pobytu v Polsku. Kratší chvilky jsme vyplňovali házením frisbee.

Z celé akce jsme vlastně dva dny strávili ve vlaku, dva dny v tělocvičně a jeden den na výletě po okolí Suwalek. Navštívili jsme městečko Augustow a národní park Wigry se stejnojmenným jezerem a bývalým kamaldulským klášterem. Otužilejší se i vykoupali (voda mohla mít tak 15°C).

Z šesti kategorií jsme sklidili úspěch pouze v jedné, a to ve starším dorostu, kde zvítězil Olda Václahovský z Havířova a třetí místo vybojoval Filip Vaculík z Líšně. V ostatních kategoriích jsme skončili pod stupni vítězů. Nejvíc medailí získala výprava Běloruska a pak domácí Poláci.

Ale znáte to, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Domů jsme si přivezli krásné zážitky a nakonec jsme obdrželi také nejcennější pohár ze všech – ocenění za „team spirit“.

Vedoucí z Ukrajiny a Běloruska už nás neformálně pozvali na turnaj do Kyjeva a do Minsku. Možná tak v příštím roce podnikneme výpravu na východ. Každopádně na přelomu dubna a května 2012 se konají salesiánské hry mládeže, kterých se určitě budeme účastnit. Do konce roku zbývají ještě dva kvalifikační turnaje, ten příští je už 14.-16. října v Ostravě.