Svátek má Soňa

Česká výprava na Mezinárodních hrách salesiánské mládeže

Vedoucí naší výpravy o. Jindra Čáp píše o prvních dnech na hrách ve Slovinsku.

Letošní Mezinárodní hry salesiánské mládeže se uskutečnily v hlavním městě Slovinska, v Ljubjani. Toto město už jednou salesiánské hry pořádalo a to v roce 1993, takže určité zkušenosti s mladými sportovci už mělo. Pořadatelé nebyli tedy nijak překvapeni, když se na hry přihlásilo asi 1500 sportovců včetně doprovodu. Česká výprava do tohoto počtu přispěla svojí malou kapkou a to 39 sportovci včetně doprovodu. Naše výpravy už delší dobu trpí nedostatkem sportovců některých sportovních odvětví. Není třeba volejbalové družstvo jak chlapecké, stejně tak ani dívčí. Někdy třeba budou.

Ale vraťme se k naší výpravě. První sportovci, ti ze vzdálenějších měst, přijeli na místo setkání Brno – Žabiny již v pátek večer. Po vzájemném fotbalovém zápase starších proti mladším jsme šli spát. Ráno se vstávalo v 5:45. O půl sedmé byl přistaven autobus. Naložili jsme věci a vyrazili směrem na Mikulov. Ještě na výpadovce v Brně jsem brali naftu a tam došlo k první kolizi. Autobus nešel nastartovat. Po 20 minutách čekání jsme se rozhodli, že ho roztlačíme. Naskočil a my ujížděli k Vídni. Před Grazem jsme znovu zastavili a také znovu roztláčeli  autobus. Pak až do Ljubjlaně bylo všechno v pohodě. Náš hostel jsme našli celkem rychle. Po ubytování jsme si dali dobrou večeři a večer ještě Jean dal seznamovací kolečko.

Ráno v neděli jsme měli mši svatou společně s Rakouskem a Bosnou - Hercegovinou. Uvítací ceremoniál byl v hale na Slovanu. Pak jsme se rozjeli na sportoviště.

Výsledky nedělního klání:

Mladší fotbalisti – porážka s Belgií 2:3 bolela, zvláště, když kluci po prvním poločase vedli 2:0.

Starší fotbalisti – vítězství se Srbskem 5:1 velmi povzbudilo, remíza se Slovinskem 2:2 byla tak tak. Po prvním poločase jsme prohrávali 0:2, kluci výsledek obrátili v posledních pěti minutách.

Stolní tenis – obě kategorie si na tom stojí dost dobře. Je šance, že někteří vybojují medaili. Nějaká prohra byla i dnes, stejně tak i vítězství.