Přesun na obsah

Dnes je 28.3.2024

Svátek má Soňa

Stolní tenisté na turnaji v Suwalkách

Rok se s rokem sešel a naše děti, které si oblíbily stolní tenis, se opět podívaly na již druhý ročník Mezinárodního turnaje v Suwalkách.

Letošní turnaj se konal 20.-23.9. 2012. Nominaci jsme nechali vyloženě na jednotlivých střediscích v České republice. Nakonec to dopadlo tak, že do Suwalek vyrazili čtyři sportovci z Havířova a tři z Brna. Havířovské středisko budou reprezentovat Lukáš Štětina, Ondřej Štětina, Vanesa Antlová, Matěj Mazůrek a trenér Jiří Matuš. Brněnské pak Martin Slavíček, Ondra Svoboda, Vojta Pollak a trenér Jan Traxler. První tři havířovští borci jsou již ostřílení hráči, kteří nás reprezentovali v květnu 2012 na Mezinárodních hrách v Krakowě, ze kterých jsme přivezli celkem pět medailí. Ostatní kluci na takový turnaj jedou poprvé.

Do Polska jsme vyrazili autem brzo ráno ve čtvrtek 20.9. 2012. Čekala nás dlouhá cesta přes celé Polsko. Ubytovaní jsme byli jako loni v hotýlku, který je hned vedle haly, kde se hraje. Letošní turnaj byl rozdělen celkem do čtyř kategorií a účastnilo se ho celkem šest zemí. Kvalita turnaje byla opravdu na vysoké úrovni. Sešla se nejen salesiánská střediska, ale i sportovní oddíly a školy, které trénují profesionální sportovce. Celkový počet účastníků byl okolo sto šedesáti. Turnaj byl velice dobře připraven. Slavnostní zahájení bylo netradičně zařazeno až po dopoledním zápasovém programu se všemi významnými osobnostmi města, které turnaj oficiálně zahájily. I když se všichni naši snažili, nepodařilo se bohužel ani jednomu z dětí probojovat do finálových zápasů o medaile. Nejlépe si tak vedl alespoň Ondra Štětina, který vyhrál svou kategorii v turnaji útěchy. To však nezkazilo dojem z přátelské atmosféry celého turnaje, kde jsme se seznámili s novými lidmi, ale také potkali již staré známé. Večer prvního hracího dne byl věnován setkání všech trenérů na pohoštění, na kterém byla opravdu dobrá atmosféra. Po druhém hracím dnu a finálových zápasech následovalo slavnostní zakončení a vyhodnocení. Poté nás organizátoři vzali relaxovat do místního aquaparku.

Turnaj se opět velice povedl, děti si přivezly nové zážitky a věřím, že i nové kamarády, které si určitě přidají na "facebook" :-). Organizátoři slíbili, že se pokusí zorganizovat i třetí ročník, takže se možná za rok opět všichni sejdeme.