Přesun na obsah

Dnes je 30.5.2023

Svátek má FerdinandVítejte na stránkách Salesiánského hnutí mládeže

Salesiánské hnutí mládeže, z. s. (SHM) je křesťanský spolek dětí a mládeže s celostátní působností. 

Naším posláním je výchova dětí a mladých lidí.

 

Činnost naší organizace vychází z výchovných principů preventivního systému a je inspirovaná životem sv. Jana Boska.  Zahrnuje sportovní, kulturní, vzdělávací aktivity - kroužky, oratoře, turnaje, besídky, festivaly, semináře, výlety, tábory …  Prohlédněte si zajímavé fotografie.
V současné době má SHM ve svých klubech přes tři tisíce členů.

NOVINKY

Kalendář akcí na měsíc říjen 2015

Milí přátelé v příloze vám nabízíme "kalendář akcí" na měsíc říjen.

Více

Salesiánský Velehrad

Ve dnech 7. - 9. srpna 2015 proběhla na Velehradě mimořádná pouť široké salesiánské rodiny. Tisíce příznivců Dona Boska z nejrůznějších míst tu slavily 200. výročí narození tohoto světce.

Více

Papež k salesiánům o výchově v čase krize

V pondělí večer završil papež František dvoudenní pastorační cestu do severoitalského Turína. Jak sám Svatý otec prohlásil, tato pouť jej vedla za relikvií Umučení Páně, ale také do míst, kde se před dvěma sty lety narodil sv. Jan Bosko. Turínskou čtvrť Valdocco navštívil papež v neděli odpoledne.

Více

Smyčcové sexteto českých filharmoniků v Salesiánském divadle

Další nádhernou beneficí pro Salesiánské středisko mládeže, na kterou se mohou příznivci klasické hudby těšit, bude koncert v podání našich vynikajících českých umělců hudebníků České filharmonie.

Více

Papež František v Turíně

Petrův nástupce byl na dvoudenní návštěvě Turína. Program papeže Františka se soustředil kolem mimořádného výstavu Turínského plátna a 200. výročí narození svatého Jana Boska. Kromě toho papež uskutečnil také setkání se svými příbuznými, protože severoitalský kraj Piemont je rodných krajem jeho rodičů.

Více

Festival 2015 aneb slavili jsme s Donem Boskem

Rok se s rokem sešel a my všichni jsme se mohli znovu sejít na Festivalu, který se konal v Pardubicích v sobotu 16.5.2015.

Více

Putovní výstava o životě Dona Boska

V sobotu 16. května 2015 se na Festivalu v Pardubicích poprvé představila veřejnosti zbrusu nová výstava o životě Dona Boska.

Více

Salesiánský Velehrad - soutěž

Salesiánský Velehrad se blíží a proto vyhlašujeme soutěž "DOPIS DB". Napiš svůj text na písmena D a B a zapoj se do příprav na Don Boskovy narozeniny.

Více

PRÁZDNINOVÉ VÝLETY 2015

Milé děti, vážení rodiče, podobně jako loni, tak i letos pro vás připravujeme kromě letních táborů ještě týden prázdninových výletů. Budou se konat v týdnu od 10. do 14. srpna 2015. Hlavní zodpovědnou je sestra Vlasta, která je připravuje ve spolupráci s dalšími vedoucími.

Více

Festival 2015 - program

Co nás čeká 16.5.2015 v Pardubicích?

Více

Kalendář

October 2022

Mo

Tu

We

Th

Fr

Sa

Su

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc