Přesun na obsah

Dnes je 26.9.2022

Svátek má Andrea
Vítejte na stránkách Salesiánského hnutí mládeže

Salesiánské hnutí mládeže, z. s. (SHM) je křesťanský spolek dětí a mládeže s celostátní působností. 

Naším posláním je výchova dětí a mladých lidí.

 

Činnost naší organizace vychází z výchovných principů preventivního systému a je inspirovaná životem sv. Jana Boska.  Zahrnuje sportovní, kulturní, vzdělávací aktivity - kroužky, oratoře, turnaje, besídky, festivaly, semináře, výlety, tábory …  Prohlédněte si zajímavé fotografie.
V současné době má SHM ve svých klubech přes tři tisíce členů.

NOVINKY

Stolní tenisté na turnaji v Suwalkách

Rok se s rokem sešel a naše děti, které si oblíbily stolní tenis, se opět podívaly na již druhý ročník Mezinárodního turnaje v Suwalkách.

Více

Misijní výtvarná dílna II

Milí kamarádi, druhá misijní výtvarná dílna se uskuteční tento pátek 12. října 2012 od 15.00 do 17.00 h. Vyrábět budeme tentokrát kožené klíčenky. Kdo má zájem přijít tvořit, ať se zapíše v kanceláři do čtvrtka 11. října 2012. Účastnický poplatek se nevybírá, výrobky poputují na Misijní jarmark.

Více

Říjnové Áčko

List pro salesiánské animátory a dobrovolníky - říjen.

Více

Ctnost statečnosti

Další zamyšlení, které pro nás Maki připravila, se týká ctnosti statečnosti.

Více

Výlet do Rochlova

Milí kamarádi zveme vás všechny na první výlet po prázdninách. Pojedeme do Rochlova, kde se koná akce ZAMYKÁNÍ ZÁMKU. Chystáme se také do lesa, věříme, že se možná bude moci ještě i houbařit. Tak neváhejte a přidejte se. Vyrážíme 6.10.2012. Sraz v 10.30 před střediskem. Další info a přihláška zde:

Více

Sobotní keramika v říjnu 2012

První sobotní keramika v tomto školním roce se bude konat v sobotu 6. října 2012, jako tradičně od 10.00 do 12.00 h. Je to příležitost pro malé i velké, zejména pro ty, kteří se během roku nedostanou do pravidelných aktivit. Přihlášky do 4.10. v kanceláři klubu SHM.

Více

Hledá se výpomoc

Sestry trapistky z kláštera Fille-Dieu u městečka Romont ve Švýcarsku (kanton Fribourg) tvoří společenství patnácti sester, mnohé jsou však již upoutané na lůžko, a proto hledají ženu / studentku, která by jim byla ochotná vypomáhat při běžných pracích.

Více

Don Bosko u nás

V srpnu 2015 uplyne 200 let od narození Dona Boska. Při té příležitosti putují po celém světě ostatky Dona Boska. V České republice bude socha Dona Boska s jeho ostatky přítomna na začátku února 2013. Je to šance pro celou Salesiánskou rodinu i příznivce Dona Boska oživit svůj vztah k zakladateli.

Více

Celostátní setkání salesiánských animátorů

Celostátní setkání salesiánských animátorů (CSSA) se premiérově uskuteční v Brně Žabovřeskách. Je otevřené animátorům a dobrovolníkům z celé České republiky. Oproti dřívějším CSSA není stanovený početní limit pro jednotlivá místa.

Více

Lidské ctnosti

V každodenním životě je dobré pamatovat na pár základních lidských ctností jako je: DOBROTA, ZDVOŘILOST, UPŔÍMNOST s DISKRÉTNOSTÍ. Skrze ně totiž lidská osoba vyjadřuje sebe sama ve vztazích s druhými.

Více

Kalendář

September 2022

Mo

Tu

We

Th

Fr

Sa

Su

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

Zobrazit jiný měsíc