Přesun na obsah

Dnes je 26.11.2020

Svátek má Artur
Vítejte na stránkách Salesiánského hnutí mládeže

Salesiánské hnutí mládeže, z. s. (SHM) je křesťanský spolek dětí a mládeže s celostátní působností. 

Naším posláním je výchova dětí a mladých lidí.

 

Činnost naší organizace vychází z výchovných principů preventivního systému a je inspirovaná životem sv. Jana Boska.  Zahrnuje sportovní, kulturní, vzdělávací aktivity - kroužky, oratoře, turnaje, besídky, festivaly, semináře, výlety, tábory …  Prohlédněte si zajímavé fotografie.
V současné době má SHM ve svých klubech přes tři tisíce členů.

NOVINKY

Příprava výstavy

Adventní výstava - příprava

Více

Dny salesiánské spirituality

Sestry salesiánky (FMA) připravují již VI. ročník Dnů salesiánské spirituality . Toto setkání Salesiánské rodiny je určeno všem, kteří mají zájem se setkat, více prohloubit salesiánskou spiritualitu, prožít radost ze společenství, modlit se, vzájemně se povzbudit a obohatit.

Více

Adventní trhy a vystoupení

O první adventní neděli, 30. listopadu 2008, praskalo Salesiánské divadlo doslova ve švech. Nedělo se nic nepatřičného; to děti z kroužků SHM připravily se svými lektory odpoledne naplněné tancem, hudebními variacemi, zpěvem, říkadly a hereckými počiny a každý chtěl být při tom.

Více

Korálky kam se podíváš

V pátek 28.11. 2008 v Salesiánském divadle probíhala generálka na nedělní vystoupení dětí z kroužků, a tak některé s maminek spojily doprovázení dětí s moností příjemně a užitečně strávit čas korálkováním.

Více

Memoriál Jana Tleskače

Již potřetí se kluci a holky z TO Šelmy zúčastnili Memoriálu Jana Tleskače - Mistrovství světa ve vyjímání ježka z klece. A ani tentokrát nepřijeli zpět bez medailí. Wakil má stříbro v kategorii seniorů.

Více

Celostátní turnaje SHM v roce 2009

V novém roce dojde v organizaci sportovních turnajů k několika důležitým změnám. Ta zásadní se týká malé kopané. Bodovací turnaje proběhnou zvlášť pro Moravu a Čechy.

Více

Film o salesiánech na Štědrý den na ČT!!!

Hodinový polohraný dokument z dílny Otakáro Maria Schmidta a jeho týmu můžete sledovat na Štědrý den na České televizi. Odvysílá jej program ČT2 od 22.25. Film se jmenuje Dej mi duši a ostatní si ponech.

Více

2. Slavnost světel

Slavnost světel má v SHM v Kobylisích sice krátkou tradici, ale to jí vůbec neubírá na přitažlivosti. Na letošním ročníku jsme 14. listopadu 2008 přivítali rodiče a děti nejen z Kobylis a sousedících částí Prahy 8, ale i cestovatele ze vzdálenějších čtvrtí a dokonce i z okolí Prahy.

Více

Florbalová sezóna opět začala

První listopadové soboty patřily v našem klubu opět turnajům. 1. listopadu se sjeli starší chlapci, 8. listopadu bojovali v tělocvičně ZŠ Vachkova v Praze - Uhříněvsi mladší kluci.

Více

Na jedná vlně

Setkání SYM - MGS, A Coruna (3. - 5.10.2008) Snad tisíc jazyků a ani slovíčko česky. Sic ve Španělsku, ale připadala jsem si jak v Babylóně. To jsem docestovala na letiště A Coruna a následně do Salesiánského střediska na pobřeží. Začínalo tu IV General Assembly SYM - MGS Europe - Middle East.

Více

Kalendář

November 2020

Mo

Tu

We

Th

Fr

Sa

Su

 

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

 

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc