Přesun na obsah

Dnes je 30.5.2023

Svátek má FerdinandPodzimní výprava s bonbónkem na závěr

Podzimní výprava s bonbónkem na závěr


Po delší době náš hlavní vedoucí turistického kroužku Luboš Herman, uspořádal jednodenní výpravu. A tak jsme v sobotu 3.10.2009 v častných ranních hodinách vyrazili směr Slovensko. Cílem naší výpravy se stala Chočská vrchovina s vrcholem Prosečná, který se nalézá 1372 metrů nad mořem. Na tuto, v podstatě rozlučkou "výpravu" se sezónou, pozval Luboš celkem 42 zdatných turistů ve věku od 3 do 60 let. 

 

Autobus nás zavezl do obce Kvačany, kde tato výprava začala. Ze začátku naše cesta na vrchol byla plna elánu, energie, legrace a pohody. Měli jsme na výběr celkem dvě trasy, které jsme si mohli zvolit. Ti zdatnější turisté (mezi nimi i všechny děti, které se této výpravy zúčastnily, ale i ti dříve narození) si zvolili těžší trasu, méně zdatnější, řekněme příležitostní turisté, si zvolili nenáročnější trasu, avšak ta byla dlouhá více než 15 km.

 

Po asi dvou hodinách chůze jsme se dostali do strmého stoupání, které končilo na vrcholu Prosečná. Celkové převýšení, které jsme museli překonat bylo cca 760 metrů.

Celou cestu se však bylo na co dívat. Příroda, které nás kolem dokola obklopovala, byla nádherná. To, že nám po cestě docházela energie a elán, nám vůbec nevadilo J. Dobrá nálada nás po celou bodu neopustila.

 

Po zdolání vrcholu nás čekala strastiplná cesta z Prosečné do Svoradu a odtud do Prosieku. První část, to byl sešup! Mysleli jsme si, že už nejtěžší část této výpravy je za námi. Druhá část cesty vedla mezi skalisky, slézali jsme žebříky, šplhali dolů s pomocí řetězů, sestupovali jsme nekončícím, částečně vyschlým korytem řeky do Prosieku k autobusu.

 

A co byl ten bonbónek na závěr?

 

Všichni účastníci této náročné, lež nádherné a okouzlující výpravy, si na dvě hodinky dopřáli termální koupele v nedaleké Bašeňové. Největší úspěch měly lístky s názvem „BUSINES EXTRA“, které propagoval Luboš.

 

Co říci závěrem? Byla to náročná výprava, při které jsme si všichni sáhli na dno svých psychických i fyzických sil, ale stála jistě za to. A již dneska můžu říct, že se chystá další výprava a s jistotou pojede opět plný autobus.

 

Lubo díky, byl to „BUSINES“ (EXTRA)  zážitek! J

Kalendář

May 2023

Mo

Tu

We

Th

Fr

Sa

Su

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc