Přesun na obsah

Dnes je 27.3.2023

Svátek má Dita
Šelmácký start nového školního roku

Je to až k nevíře, ale turistický oddíl Šelmy započal sedmnáctý rok své činnosti.


Za tu dobu jsme zažili opravdu hodně.  Jsme rádi, že se letos naplnily všechny tři oddílové skupiny, které jsme vypsali - úterní od 16:00 pro nejmladší, středeční od 17:00 i páteční od 15:30 hod.

Také letos jsme přijali i několik nováčků, proto jsme na oddílových schůzkách v prvním říjnovém týdnu uspořádali slavnostní ohně, při kterých všichni noví členové úspěšně složili vstupní zkoušku, poté byli dlouhým ocelovým mečem pasováni na šelmáky a k tomu ještě obdrželi svůj oddílový šátek. Všichni jsme ještě obnovili náš oddílový slib, při kterém se šelmáci zavázali, že celý rok budou dobrými členy našeho oddílu.

Pokud by měl ještě někdo zájem se k nám přidat, tak do všech tří skupin je stále ještě možné jednoho až dva nové kamarády přijmout.

A nebyli bychom správný turistický oddíl, kdybychom nepořádali oddílové výpravy. Ta letošní úvodní se konala v sobotu 6. října 2012. Sraz jsme, jako obvykle, měli na uhříněveském nádraží, odkud jsme vlakem jeli do Srbska u Berouna. Tady jsme přešli most přes Berounku a vydali jsme se po stezce podél řeky. Došli jsme do starého lomu Alkazaru, kde se nalézá mnoho štol po těžbě vápence. A tak jsme jednu z nich využili a udělali jsme v ní bojovku po svíčkách. Na konci štoly pak všichni nováčci obdrželi i své oddílové průkazky, kam se zaznamenala i tato výprava. Odpoledne jsme se vydali na další zajímavé místo v okolí Srbska, a to na Bubovické vodopády. Cestou jsme ještě prozkoumali další dvě krasové jeskyně, což se všem šelmákům velice líbilo. A pak už jsme museli směřovat zpátky na vlak. Děkujeme i počasí za to, že celý týden bylo právě takové, že jsme všechny tyto akce mohli podniknout. A už se těšíme na další výpravy.

Mé velké poděkování patří hlavně Renatě Jaurysové, která s první výpravou pomohla. I díky ní jsme všech těch třináct dětí dovezli domů v pořádku.

 Jsem velice rád, že v posledních letech čelíme zvýšenému zájmu o takovéto dobrodružné aktivity, které ke každému správnému dětství neodmyslitelně patří. Bohužel zájem mají hlavně děti a stále nám chybí instruktoři a vedoucí. Proto budu velice rád, pokud objeví ještě někdo další starší 15 let, kdo by měl chuť s akcemi během školního roku pomoci. Pokud jste to zrovna vy, neváhejte a ozvěte se nám.

Libor Čermák, vedoucí T.O. Šelmy

Kalendář

March 2023

Mo

Tu

We

Th

Fr

Sa

Su

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

Zobrazit jiný měsíc