Přesun na obsah

Dnes je 30.5.2023

Svátek má FerdinandFestival SHM 2007

„Počasí trochu nejisté, ale nezvykle mnoho pódiových vystoupení.“ – Tak v tomto duchu se nesly letošní přípravy Festivalu SHM. 12. května se v Pardubicích sešli zástupci 12 klubů SHM – není to mnoho, ale tentokrát kvalita převážila nad kvantitou...


FESTIVAL SHM 2007

„Počasí trochu nejisté, ale nezvykle mnoho pódiových vystoupení.“ – Tak v tomto duchu se nesly letošní přípravy Festivalu SHM. 12. května se v Pardubicích sešli zástupci 12 klubů SHM – není to mnoho, ale tentokrát kvalita převážila nad kvantitou. Zahájili jsme mší sv., při které Jindra Čáp přirovnal naše směřování ke svatosti k výstupu na vysokou horu a připomněl významné salesiánské svátky těchto dní (150 od úmrtí sv. Dominika Savia a svátek Marie Dominiky Mazzarellové). Potom jsme se již mohli zapojit do připravených aktivit – výroba papírových zvířátek, lov „rybiček“, paličkování, lukostřelba, skákací hrad atd.

I když nás občasné přeháňky zahnali do vnitřních prostor střediska, každý si našel vlastní vyžití. Kromě číše vína s prezidentem (při níž se Lukáš Zrzavý pozdravil se zástupci klubů) se letos setkal s velkým ohlasem seminář ručních prací. Zájemci si totiž mezi nabídnutými aktivitami vybrali malován í na hedvábí, do kterého je zasvětila paní Alena Rybáková z Prahy. Zlatým hřebem programu byla pódiová vystoupení v tělocvičně. Představily se nám divadelní „soubory“ z Neratova (detektivní hra Klerika), z Hlinska (pohádka Sůl nad zlato) a z Krucembruku (pohádka O zakleté studánce). Dále mezi nás zavítali Rozhádaní klauni z Prahy – Karlína, nadějní muzikanti a tanečnice z Ostravy – Zábřeha a také místní děvčata s aerobikem. Závěr toho všeho korunovalo již tradiční opečené selátko a také slunečné nebe.

Děkujeme všem, kteří se nejen přijeli sami bavit, ale také se snažili zpestřit program pro ostatní. To je hlavní smysl našeho festivalu – aby se představili ti, kteří mají co nabídnout, a abychom si uvědomili, že bez sdílení a výměny zkušeností s ostatními naše vlastní práce brzy ztratí „šťávu“. Doufáme, že se v příštích letech opět potkáme s těmi, kteří chtějí růst.   

Takže, díky Neratovu, Prostějovu, Žďáru nad Sázavou, Kostelci nad Orlicí, Hlinsku, Krucemburku, Praze – Karlínu, Ostravě – Zábřehu, Praze – Kobylisům, Hradci Králové a samozřejmě hostitelským Pardubicím. Bez těchto všech by se festival letos nekonal.

Klára Hušková

 

Kalendář

April 2023

Mo

Tu

We

Th

Fr

Sa

Su

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Zobrazit jiný měsíc