Přesun na obsah

Dnes je 27.1.2023

Svátek má Ingrid
Středověké odpoledne

Středověké odpoledne oddílu Rytířů a dvorních dam se konalo v sobotu 2.9.od 14 do 17 hod. na dvoře místní Římskokatolické fary. Vše začalo slavnostním průvodem a uvítáním „krále Přemysla Otakara I.“, který pasoval 2 členy oddílu-pážata na panoše...


Z Kostelce nad Orlicí

Středověké odpoledne

Středověké odpoledne oddílu Rytířů a dvorních dam se konalo v sobotu 2.9.od 14 do 17 hod. na dvoře místní Římskokatolické fary. Vše začalo slavnostním průvodem a uvítáním „krále Přemysla Otakara I.“, který pasoval 2 členy oddílu-pážata na panoše. Po té program pokračoval ukázkovým šermem s napodobeninami zbraní. Dále si každý z účastníků mohl zkusit šerm, lukostřelbu nebo funkčnost modelu vrhacího stroje. K vidění byla také klubovna s pracemi členů oddílu a kroužku paličkování.

Po celé odpoledne byla možnost za drobný peníz zakoupit lístek do tomboly a vyhrát např. kožený měšec, pexeso, fixy, klíčenku či kabelku … Snad nejvíce pozornosti vzbudil šerm a lukostřelba. Středověkou atmosféru dokreslovala hudba skupiny Góthien.

          V průběhu celé akce k nám zavítalo cca 30 dětí a cca 25 dospělých. Akce neušla ani pozornosti novinářů  a tak nás navštívila redaktorka Rychnovských novin. Díky zájmu zejména dětí, vše nejednou vyzkoušet, a dotazů rodičů považujeme odpoledne za zdařilé.

Oslava svátku sv. Václava

Svátek sv. Václava jsme s „našimi rytíři“ prožili opravdu krásně. Vše začalo přípravou na mši sv., při které jsme se účastnili průvodu v dobových kostýmech. Po té se pokračovalo na faře v turnaji v truvérství, šermu a lukostřelbě. Na farní zahradě v kotlíku jsme si uvařili oběd a vrazili vozem taženým železnými koňmi (vlakem) do Hradce Králové, kde se konaly Svatováclavské slavnosti s ukázkami sokolnictví a jezdectví, jejíchž součástí bylo též krom množství stánků s dobrotami také závěrečné žehnání koní otcem biskupem.

 

Volné odpoledne na faře – 17.11.

Vzhledem k dobrému počasí jsme na chvíli vyrazili ven do lesa se záměrem odlít nějaké zvířecí stopy, což se nám nakonec podařilo. Objevili jsme  dokonce úplně čerstvé, protože jakmile jsme přišli na mýtinku, kde jsme se domnívali, že by nějaká ta stopa mohla být, spatřili jsme stádo laní, ztichli jsme a tak jsme se chvíli mohli kochat pohledem na tak krásná zvířata  docela zblízka. Po návratu do klubovny se rozběhla různá rukodělná činnost – malování štítů, šití měšečků, … Odpoledne jsme zakončili účastí na mši sv.

Z větších akcí nás do konce roku ještě čeká tradiční malování pohledů pro misie, účast při roznášení Betlémského světla společně se skauty a letos nově oslava Silvestra pro děti.

Za klub SHM v Kostelci n.O.

                                                                                Eva a František Hájkovi

Kalendář

January 2023

Mo

Tu

We

Th

Fr

Sa

Su

 

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc