Přesun na obsah

Dnes je 28.3.2023

Svátek má Soňa
Velké prázdniny v Hodoňovicích

Letošní, šestidenní prázdninový pobyt pro mladší kluky se nesl v duchu Lovců pokladů. Námětem nám byl stejnojmenný film s Nicolasem Cagem v hlavní roli. Celotábo-rová hra byla založena na stejné filmové myš-lence, nalézt poklad pomocí různých šifer, klíčů a hlavolamů, které vzájemně, jeden na...


Pobyt mladších kluků o velkých prázdninách v Hodoňovicích

Letošní, šestidenní prázdninový pobyt pro mladší kluky se nesl v duchu Lovců pokladů. Námětem nám byl stejnojmenný film s Nicolasem Cagem v hlavní roli.  Celotábo-rová hra byla založena na stejné filmové myš-lence, nalézt poklad pomocí různých šifer, klíčů a hlavolamů, které vzájemně, jeden na druhý navazovaly, a tak postupně prozrazovaly krůček po krůčku cestu k nalezišti pokladu.  Snažili jsme se sladit pobyt dětí v přírodě s počítačovou technikou a s internetem, na němž jsem měli své vlastní stránky s různými insigniemi, klíči, hlavolamy a mapovými servery, jenž klukům umožňovaly zadávat GPS souřadnice dalších míst, které pro ně, na katastru Hodoňovic, ukrývaly nové insignie. Příprava a celá realizace celotáborové hry „Lovci pokladů“ nebyla vůbec jednoduchá, museli jsme zasíťovat internetem celý objekt z místní WiFi sítě (6 PC a několik notebooků), dále jsme museli vytvořit několik webových stránek či vyrobit spoustu materiálů nezbytných pro tuto celotáborovku.

Prázdninového pobytu se zúčastnilo celkem 15 kluků ve věku od 11. do 15. let. Kromě plnění různých úkolů spoje-ných s pátráním po pokladu, museli chlapci také pomáhat s nákupy, úklidem a kuchyní. Dále kluci mívali pravidelné noční hlídky a nechybě-ly také ranní rozcvičky.

Po duchovní stránce byl pobyt dětí provázen pravidelnou ranní a večerní modlitbou a také každodenní modlitbou růžence, která se stala pravidelnou součástí každého letního pobytu našich kluků. Uprostřed týdne za námi přijel salesián, O. Alois Hurník, odsloužit nám mši svatou.

          Myslím, že na letošní prázdninový pobyt budeme nejen my, vedoucí, ale především naši kluci, dlouho v dobrém vzpomínat.

 

Za SHM Klub Hodslavice

František Hasalík

Kalendář

March 2023

Mo

Tu

We

Th

Fr

Sa

Su

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

Zobrazit jiný měsíc