Přesun na obsah

Dnes je 27.1.2023

Svátek má Ingrid
XVIII. Mezinárodní hry mládeže

Již tradičně v době čarodějnic a prvomájových románků se pod taktovkou Salesiánského hnutí mládeže vydala parta vybraných sportovců ze salesiánských středisek a klubů za hranice naší republiky, tentokrát do Duisburgu...


XVIII. Mezinárodní salesiánské hry mládeže

Duisburg 2007

Již tradičně v době čarodějnic a prvomájových románků se pod taktovkou Salesiánského hnutí mládeže vydala parta vybraných sportovců ze salesiánských středisek a klubů za hranice naší republiky, tentokrát do Duisburgu, německého centra kultury na řece Ruhr. Ve dnech 26.4. – 1.5. se zde konaly mezinárodní salesiánské hry mládeže s pořadovým číslem osmnáct. Bylo to vůbec poprvé, co se hostitelství této akce ujalo Německo.

Naše výprava čítala celkem 38 lidí (včetně řidiče), z toho dva týmy malé kopané a 13 stolních tenistů. Fotbalisté z Ostravy si na pomoc přizvali dva borce z Prahy a jednoho z Brna. Nesehranost a především nepovedený start se podepsaly na herním výkonu v prvních zápasech. Výkon se sice zlepšoval zápas od zápasu, ale to už bylo pozdě. Tým Ostravy tak skončil svou pouť turnajem v základní skupině, ze které postupoval pouze vítěz skupinky.

Za branami postupu zůstali i fotbalisté ze Zlína. Ti by si ovšem postup zasloužili. Od první minuty prvního zápasu až do poslední minuty turnaje předváděli „Ševci“ jeden z nejlepších fotbalů celých her. Nebýt jednoho smolného gólu v prvním zápase mohli kluci určitě bojovat o medaile.

Co se nepodařilo fotbalistům, to si naopak vybrali stolní tenisté. Celkem si domů přivezli 5 medailových míst, což je náš nejlepší výsledek v historii salesiánských her mládeže. Prvním místem se blýskl Olda Václavovský z Havířova v kategorii mladších chlapců. Zlatá medaile visela na krku také dvojici Ivoš Loska z Havířova a Marek Sedláček z Brna-Žabovřesk za první místo ve čtyřhře starších chlapců. Ivoš Loska přidal pak ještě bronz v jednotlivcích a Olda Václavovský společně s Michalem Šupem z Havířova vybojovali třetí místo v čtyřhře mladších chlapců. Stříbrnou medaili si pak odvezla Martina Kalinová z Prahy-Kobylis za dvouhru starších děvčat.

Naše výprava však nebyla úspěšná pouze výsledkově. Naše sportovní výkony patřily jednoznačně k nejlepším na celých hrách. Také atmosféra uprostřed týmu byla nevídaná, jak se sportovci vzájemně povzbuzovali a dokázali bavit sebe i ostatní žonglováním s fotbalovým či pingpongovým míčkem. Se všemi vedoucími jsme se shodli, že česká výprava ještě nikdy neoplývala takovým týmovým duchem a aktivitou jako na letošních hrách v Německu. Češi ukázali, že nejsou národem tichošlápků, ale srdcem Evropy. Nyní se nabízí pouze otázka, jsme schopní tuto velkolepou akci uspořádat i u nás?

 

Jan Traxler

Kalendář

January 2023

Mo

Tu

We

Th

Fr

Sa

Su

 

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc