Přesun na obsah

Dnes je 27.1.2023

Svátek má Ingrid
Na jedná vlně

Setkání SYM - MGS, A Coruna (3. - 5.10.2008) Snad tisíc jazyků a ani slovíčko česky. Sic ve Španělsku, ale připadala jsem si jak v Babylóně. To jsem docestovala na letiště A Coruna a následně do Salesiánského střediska na pobřeží. Začínalo tu IV General Assembly SYM - MGS Europe - Middle East.


Cílem tohoto setkání bylo potkat se s mladými lidmi a salesiány z různých zemí, naslouchat si, předávat si zkušenosti a především společnými silami dotvářet rámcový program Confronta 2009. V létě od 11.8. – 16.8. 2009 se chystá setkání mladých a salesiánů v Itálii. Všichni budou mít možnost navštívit místa, kde působil a žil Don Bosko. Program je připraven formativně, kde každý den se budeme zamýšlet nad jedním z pilířů pedagogiky Dona Boska. Čeká nás zamyšlení nad aspekty – Cítit se jako doma, Domov a bezpečí, Kostel, Hřiště, Škola a poslední den oslavíme narozeniny Dona Boska. Jednoduše budeme mít možnost vrátit se zpět ke kořenům a poznat, spíš vnímat, sílu života světce. Každá země se zapojí do programu, neb jsme si odvezli úkoly z částí programu, na kterém se budeme všichni společně podílet.

Během setkání v A Coruně jsme navštívili i další domy salesiánů. Všude jsme byli hřejivě přijati, odvezla jsem si nádherné zážitky. Naším společným jazykem na 3 dny setkání se stala nejen angličtina a italština, ale především modlitba a snaha žít podle příkladu sv. Jana Boska. Nejednou jsem si uvědomila, že jsme všichni na jedné vlně, ať už jsme z Čech, Filipín či Afriky. Na setkání jsem byla jediná z Čech a jsem ráda, že jsem tam mohla být. Zato děkuji Salesiánské rodině, ale i té vlastní, že jsem se mohla setkání zúčastnit. Velké díky patří i těm, kteří mě doprovázeli na mých cestách modlitbou.  

                                                                                                          Jája Nováková

                                                                                                        SHM Klub Hlinsko

 

fotogalerie

Kalendář

January 2023

Mo

Tu

We

Th

Fr

Sa

Su

 

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc