Svátek má Soňa

Opět se hlásí naši sportovci ze Slovinska

Další den Mezinárodních her salesiánské mládeže nám přiblížil a fotkami zachytil o. Jindra Čáp.

Pondělí 29. dubna 2008:

Tak jsme se už trochu klimatizovali. Počasí nám přeje a my ve volných chvílích buď hrajeme na hřišti fotbal, nebo basketbal s ostatními národy, anebo dokonce si můžeme zahrát na počítačích, kterých je tady asi tak pět. Jinak zápasíme, jak to jde.

Dnes mladší fotbalisti vyrazili na stadion Triglav, kde sehráli dva poslední zápasy základní skupiny. Bohužel ten první prohráli a to s Portugalskem 3:7. Smutek to byl velký, protože na ně trochu měli. Tak se psychicky připravovali na zápas s Němci. Když začali naši hrát, tak do toho vložili úplně všechno. Během 8 minut vedli 3:0, ale pozor, do šaten už to bylo 3:2. Němci se rozehráli. Po přestávce to vypadalo dost špatně pro nás, ale brankář Petr nás podržel. Pak kluci přidali další gól. To je povzbudilo a tak během několika minut dali zase další gól. Němci je trochu zchladili třetím gólem, ale už na vyrovnání a výhru neměli. A tak naši chlapíci vyhráli 5:3 a s radostí se vraceli na hotel k obědu. Odpoledne pak trochu „pařili“ na počítači.

Starší sehráli zápas s Valencií a dopadl 8:3 pro Valencii. I pinponkáři si vedli dobře. Mezi nimi vyniká Olda Václahovský a z děvčat je to Lucka, ale všichni ostatní se velmi snaží. Večer jsme si pak prohlédli město, lublaňský hrad, centrum a nádherné pobřeží řeky Ljubjanice. Je moc hezké.