Přesun na obsah

Dnes je 30.5.2023

Svátek má FerdinandVánoční přání provinciála Petra Vaculíka

Lukášovo vánoční evangelium (LK 2,1-20) je důležité pro naši pastorační spiritualitu. Popisuje způsob evangelizace. Příchod očekávaného Spasitele je poselství, které se nepředává jako teoretická pravda, ale jako osobní svědectví.


Lukáš podtrhuje rozdílné poznání, které mají různí lidé o významu narození Ježíše Krista.

Pastýři mají jít na místo, kde se Ježíš narodil a mohou o tom vydat svědectví. Vidí, slyší a vypráví, co jim bylo o tom dítěti pověděno. Jejich zkušenost je krátká, povrchní, bez znalosti souvislostí.

Lidé, kteří slyší pastýře jsou ohromeni, mají počáteční zájem, určitou zvědavost, která může být počátkem víry.

Maria je zúčastněná na události Narození. Ježíš je plod jejího života, Uchovává v srdci a rozvažuje o všech událostech. Maria je obrazem Církve-komunity, která nosí Ježíše ve svém lůně-středu, žije s ním, trpělivě medituje o Slovu, prohlubuje poznání souvislostí modlitbou a zviditelňuje jej skrze svědectví vlastního života.

Moje vánoční přání vychází z těchto skutečností. Nebuďme jen návštěvníky jako pastýři. Buďme jako Maria. Přijala chudobu Betléma, vstoupila mezi ty nejchudší, dala jim Krista z hloubky svého čistého života, jako plod těla, plod víry a Ducha svatého.

Ježíšovo narození ať nám přinese novou milost zápalu a chuti pro evangelizaci: vše pro Ježíše, Ježíše všem. Dej mi duše, ostatní si vezmi.

Petr Vaculík
provinciál

Kalendář

November 2022

Mo

Tu

We

Th

Fr

Sa

Su

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc