Přesun na obsah

Dnes je 27.1.2023

Svátek má Ingrid
Kurzy pro mládež, animátory i zaměstnance

Ve školním roce 2011/2012 mají naši vedoucí možnost využít nabídky kurzů pořádaných salesiány.


 

Přehled kurzů 2011/2012

pro animátory, mládež a zaměstnance

Nabídky pro mládež

V novém školním roce se budou otvírat následující kurzy. U všech je stanoven řádný termín k přihlášení na 30. 9. 2011.

Salesiánská škola animátorů

Program je rozdělen do devíti víkendových setkání v rozmezí tří let (3 setkání během jednoho školního roku). Po prvním roce se mladí stávají akreditovanými dobrovolníky, po druhém získávají kvalifikaci „táborový vedoucí” (akreditovanou na MŠMT). Třetí rok slouží k doprovázení během služby a je zaměřen víc na praxi.

Program je určen především pro mladé animátory, ve věku ideálně kolem 16-20 let, kteří s námi již chvíli spolupracují, a uvítali by prohloubení svých znalostí, duchovního života a navázání kontaktů s dalšími animátory z jiných míst.Více informací a včetně způsobu přihlášení je na: http://mladez.sdb.cz/animatoriprihlaska/

Bližší obecné informace podá Marek Sklenář, konkrétní informace k novému ročníku Markéta Hanáková.

 

Come In

Roční cyklus víkendových setkání pro ty, kteří hledají svou životní cestu. Program je určen pro mladé muže ve věku 17-30 let.

1. víkend: Já a Bůh

2. víkend: Spektrum povolání

3. víkend: Co mě zotročuje?

4. víkend: Cesta k povolání

Více informací včetně způsobu přihlášení je na: http://mladez.sdb.cz/come-in/

Bližší informace podá Radek Gottwald.

 

Cagliero

Roční přípravný kurz, který připravuje na dlouhodobou dobrovolnou službu v ČR i ve světě.

Kurz je rozvržen do osmi víkendů, předpokládá i několikadenní / týdenní zkušební pobyt v salesiánském zařízení v ČR. Minimální věk k přijetí je 18 let.Více informací včetně způsobu přihlášení je na: http://mladez.sdb.cz/Caglieroinformace/.

Bližší informace podá Jaroslav Vracovský.

 

Mediální škola

Mediální škola je česko-slovenský salesiánský projekt, jehož cílem je ukázat mladým lidem, především animátorům ze salesiánských středisek mládeže, všechny rozměry, prostředky a nástroje světa médií, ale také nástrahy, které skrývá. Víme, že: „Kdo nekomunikuje, jako by neexistoval.“ Navíc, mladí lidé dnešní doby jsou obklopeni médii. Je důležité, aby se v nich dokázali orientovat, aby informace uměli přijímat s výhradami a aby sami uměli tvořit. To je chce Mediální škola naučit.

První cyklus Mediální školy probíhal od září roku 2009 do letošního března a uskutečnil se ve čtyřech kurzech za dva roky. Absolventi mohou v praxi využívat vše, co se naučili v oblasti komunikace, PR, žurnalistiky, audiovizuální tvorby, internetu či žurnalistiky.

Projekt pokračuje a je možné se přihlašovat na druhý, intenzivnější cyklus šesti víkendů za dva roky, který začne již v říjnu tohoto roku. Mediální škola je určena všem mladým lidem ve věku 16-20 let, kteří chtějí nejen tvořit, ale také vidět věci kriticky a s nadhledem.

Přihlášky a kontakty naleznete na www.medialniskola.cz. Přednost budou mít mladí lidé s doporučením od některého salesiána nebo salesiánky.

Bližší informace k Mediální škole podá Marie Kučerová.

 

Nabídky pro zaměstnance

Kurz pro nové zaměstnance středisek

17. - 18. 10. 2011 - Pardubice

Zváni jsou noví zaměstnanci středisek, kteří nastoupili (či před kurzem ještě nastoupí) do zaměstnání zhruba během posledního roku. Během kurzu budou seznámeni se salesiánskými tématy - pedagogika, provinciální a světový rozměr salesiánského díla apod.

Kurz je otevřen především těm pedagogickým, sociálním a technicko-hospodářským pracovníkům, kteří jsou součástí týmu a mají mít vliv na směřování organizace.

 

Vzdělávací kurz pro pedagogické a sociální pracovníky

14. - 15. 11. 2011 - skupina Západ - Kobylisy

27. - 28. 2. 2012 - skupina Východ - Fryšták

Tento typ kurzu proběhl již v tomto školním roce. V příštím školním roce se počítá s účastí laických pracovníků i salesiánů, kteří pracují v salesiánských střediscích a klubech mládeže.

Předpokládá se, že se zúčastní, pokud možno, všichni pracovníci. V případě, že někomu nebude vyhovovat termín, který odpovídá jeho spádové oblasti, může se přihlásit na druhý termín.

 

leták ke stažení zde

Kalendář

January 2023

Mo

Tu

We

Th

Fr

Sa

Su

 

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc