Přesun na obsah

Dnes je 8.8.2020

Svátek má Soběslav
Národní rada 2011

V sobotu 12. března 2011 se v Krucemburku sešla Národní rada SHM.


Delegáti - zástupci klubů, sekcí i členové PNR - se sešli v hojném počtu a přivítali mezi sebou také vzácné hosty: představenou sester salesiánek Marii Tkadlecovou,FMA, delegáta pro Salesiánskou rodinu P. Jana Komárka, SDB, a sekretáře salesiánů spolupracovníků Jirku Mácu, ASC. Novou tváří Národní rady byl také čerstvě jmenovaný duchovní rádce SHM P. Marek Sklenář, SDB.

Program Národní rady zahrnoval obvyklé zprávy o stavu SHM, o hospodaření, o činnosti prezidenta, ústředí a sekcí, proběhlo také schvalování rozpočtu. Kromě toho jsme projednali a schválili i návrh na změnu Pravidel SHM.

Letošní Národní rada byla také volební. Podle nových Pravidel se do PNR volilo sedm zástupců klubů. Prezidentem SHM se stal Lukáš Zrzavý. Kluby budou letos zastupovat: Pavel Blažek z Újezda u Brna, Jan Zrzavý z Krucemburku, Jája Nováková z Hlinska, Markéta Selucká z Koryčan, Martin Pražan z Pardubic, Markéta Míčková ze Sulíkova a Jan Pavlíček z Telče.

Národní rada po celý den probíhala v přátelské atmosféře. V poledne se delegáti zúčastnili mše svaté v místním kostele sv. Mikuláše, kterou hudbou a zpěvem doprovodila místní schola. Prolédli si také klubovnu SHM Klubu Krucemburk a navštívili hrob malíře Jana Zrzavého.

Odpoledne se účastníci rozdělili do dvou workshopů. První skupina řešila pod vedením Jožky Wenzla otázky kolem dotací a účetnictví, druhá pod vedením Maki Hanákové přemýšlela o tom, jak dobře uspořádat víkendovou akci.

Během celého dne bylo o všechny zúčastněné velmi dobře postaráno. Skvělé jidlo uvařil Bohouš Matula, ASC, za vydatné pomoci své rodiny. Členové SHM Klubu Krucemburk pod vedením Ondry Málka zajistili Národní radu opravdu velkoryse. Patří jim za to velký dík.

 

Fotogalerie

 

Kalendář

August 2020

Mo

Tu

We

Th

Fr

Sa

Su

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc