Přesun na obsah

Dnes je 8.10.2022

Svátek má Věra
Odstartoval projekt Darujme vzdělání

Ve středu 28. listopadu 2012 spustilo občanské sdružení SADBA nový projekt v oblasti rozvojové pomoci s názvem DARUJME VZDĚLÁNÍ. Zakoupením dárkových poukazů na internetových stránkách www.darujmevzdelani.cz je možné zcela konkrétně podpořit vzdělávání v rozvojových zemích.


Dárkové poukazy jsou koncipovány tak, aby odstranily konkrétní překážky, které v dané lokalitě brání rozvoji vzdělání.

 

Salesiánská asociace Dona Boska (SADBA) se zabývá rozvojovou pomocí a prací s dobrovolníky již 7 let. Projekt DARUJME VZDĚLÁNÍ je reakcí na problémy, se kterými se dobrovolníci SADBY v rozvojových zemích denně setkávají.

„Na základě našich mnohaletých zkušeností s pomocí dětem v rozvojových zemích samozřejmě vnímáme vzdělání jako zcela klíčové pro to, aby se v dané lokalitě něco změnilo k lepšímu. Jak se říká, chceš-li nasytit člověka na jeden den, dej mu rybu, chceš-li nasytit člověka na celý život, nauč ho chytat ryby. Proto vznikl projekt DARUJME VZDĚLÁNÍ,“ říká koordinátorka projektu Iveta Pešatová.

Dárkové poukazy, nabízené na stránkách www.darujmevzdelani.cz, pokrývají celou škálu potřeb souvisejících s podporou vzdělání. Vychází vždy z konkrétní zkušenosti s danou lokalitou a snaží se odstranit překážky, které v daném místě vzdělávání dětí a mladých lidí brání.

„Překážkou bývá často nedostatek učitelů, někde chybí cihly na postavení školy, jinde školu mají, ale děti tam nemohou docházet, protože třeba nemají boty. Díky našim dobrovolníkům, kteří v místech pomoci dlouhodobě působí, známe konkrétní problémy a podle toho nabízíme i dárkové poukazy. Díky tomu je pak pomoc maximálně efektivní,“ vysvětluje Iveta Pešatová.

V rámci projektu DARUJME VZDĚLÁNÍ si tak můžete vybrat například dárkové poukazy na pět měsíců školného v Indii, týden učitele v Zimbabwe, čtyřicet cihel na stavbu školy v Bulharsku nebo na boty pro dítě z internátu v Kongu.

Kalendář

October 2022

Mo

Tu

We

Th

Fr

Sa

Su

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc