Přesun na obsah

Dnes je 3.6.2020

Svátek má Tamara








Heslo na rok 2016

Hlavní představený salesiánů vydal heslo na rok 2016 (tzv. Strennu), které zní: Spolu s Ježíšem se vydejme na dobrodružnou cestu Ducha! Přinášíme vám úvodní slovo k heslu.


Spolu s Ježíšem se vydejme na dobrodružnou cestu Ducha!

Souhrn myšlenek hesla na rok 2016:

Život je jediným hřištěm, na kterém po nějakou dobu hrajeme, a to v mnoha obměnách a variacích. Na cestě života se setkáváme s Duchem svatým a on ve svobodě tluče na srdce každého z nás.

Všichni máme různé zkušenosti s cestováním a každý z nás někdy musí během jednoho dne urazit kus cesty. Prožitek putování nám může přiblížit, co znamená vydat se na dobrodružnou cestu Ducha.

Proč? Co vlastně znamená vydat se po dobrodružné cestě Ducha?

  • Především jde o cestu DO NITRA.
  • Cesta do nitra však neznamená jen prožitek vlastní interiority, i když i to je dobré cvičení. Pro nás věřící je to cesta SPIRITUALITY, spirituality, která má různé odstíny, o nichž budeme ještě mluvit.

Ježíš sám podnikl dobrodružnou cestu vydanosti Duchu svatému. Vždycky usiloval o plnění Boží vůle, Bůh ho svým Duchem inspiroval, doprovázel, provokoval a vedl…

Don Bosco prožil svůj život v otevřenosti Duchu, protože usiloval o následování toho, co od něho a od jeho chlapců žádal Bůh. Mnohokrát musel jít do Chieri, kde prožil skutečná dobrodružství při vedení Duchem svatým. Toto putování ho vedlo během let k osobní harmonii a sjednocení se sebou, nakonec byl dalek chaosu a neuspořádanosti.

Totéž se dělo s Pánem Ježíšem u Panny Marie v Nazaretě, když se zcela vydala vedení Ducha a Bohu, aniž tušila, co to všechno přinese. A stejné to bylo s Donem Boskem, pro něhož přitakání Duchu svatému znamenalo dobrodružství, ale také velkou výzvu. Toto pozvání se týká také každého z nás. Můžeme se vydat na cestu Ducha, na níž se jím můžeme nechat doprovázet a překvapovat. Taková cesta nám připraví mnohá překvapení, ale cíl, k němuž spějeme, je úžasný.

Jak vypadá tato cesta do nitra a ke spiritualitě, která nám nabízí život pod vedením Ducha?

  • Vyjadřuje se hlubokou zkušeností víry.
  • Vyjadřuje se zakoušením společenství víry.
  • Vyjadřuje se růstem v milosrdenství a v bratrském rozměru života.

Přáli bychom si, milí mladí lidé, abyste nás na této cestě doprovodili. Vydejme se na tuto cestu společně! Učme se společně, zakoušejme ji společně, protože jen tak si můžeme navzájem pomáhat. A v tomto „navzájem“ můžeme vidět Salesiánskou rodinu, pro kterou je toto heslo určeno, ale zároveň tisíce dalších mladých v nejrůznějších zemích, kulturách a v salesiánských dílech, animátory jiných mladých lidí, kteří je budou doprovázet na této dobrodružné cestě, po níž s námi jde On, Duch svatý, který nás pořád překvapuje, stimuluje, provokuje, zapaluje, fascinuje a provází.

Ángel Fernández Artime, hlavní představený SDB

překlad: Zdeněk Jančařík SDB

převzato z webu sdb

 

Strenna 2016 - bez loga.png

Strenna 2016 - s logem.png

Kalendář

June 2020

Mo

Tu

We

Th

Fr

Sa

Su

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc