Přesun na obsah

Dnes je 8.10.2022

Svátek má Věra
BOSCOPIX - nová salesiánská stolní hra

Salesiáni pro nás připravili novou stolní hru BOSCOPIX. Neváhejte s objednávkami. - viz informace v článku.


Milí přátelé z SHM,

Mám tu čest Vám oznámit, že po dvou letech příprav spatří světlo světa první salesiánskýsoubor her a aktivit s obrázkovými kartami BOSCOPIX (Bosco víme co je a pix je označení pro obrázek).

Jedná se o 84 obrázkových karet z dílnysalesiána Martina Poláčka, které postihují život našeho zakladatele, jeho sny, pedagogické důrazy, osobnosti s ním spojené, ale také část historie, která jej daleko překračuje až do dnešních dnů. K nim jsme také vytvořili knížku (208 stran), ve které jsou všechny karty vysvětleny včetně svého historického kontextu, takže se vám do rukou dostává originální a komplexní pohled na život a dílo Dona Boska a jeho následovníků.
Soubor Boscopix v sobě obsahuje popis 4 her, které zvládnou hrát jak dospělí, tak děti, ale také 8 „pastoračních“ aktivit, které umožní přímo vtáhnout hráče do dějů týkající se salesiánské historie, spirituality a pedagogiky.

Myslím si, že Boscopix je výborným a hlavně srozumitelným a využitelným dárkem pro „naše“ animátory, spolupracovníky, sponzory, ale také rodiny ve farnostech anebo všechny, kterým salesiánská myšlenka není cizí.

Nehledě na to, že je to super cena do různých soutěží.

Musím však říci, že obrázky a symboly prohloubili také můj osobní pohled a vztah s Donem Boskem a umožnili mi hlouběji pochopit jeho život a dílo. Proto si dovolím říci, že se jedná také o pomůcku k osobnímu růstu každého salesiána či člena sal. rodiny (Ježíš také mluvil v podobenstvích a obrazech).

Boscopix je téměř připraven do tisku a vyjde v celé své kráse v říjnu 2016 (aby se mohl využít na letošní vánoce).

Potřebujeme však odhadnout náklad a proto bych vás chtěl požádat, abyste ve svých komunitách, střediscích, farnostech a jiných skupinách popřemýšleli a do 24. června nám dali vědět, o kolik kusů byste měli zájem (objednávky nad 5 ks). Vyrobíme pak samozřejmě trochu více kusů pro jednotlivé objednávky, ale nebude toho zas tak mnoho. Proto určitě využijte této první vlny objednávek (a případně i do zásoby „vašich“ děl či skupin).

Cenu jsme stanovili nižší, ve srovnání s běžnou cenou deskovek, protože bychom toto jedinečné dílo chtěli co nejvíce rozšířit mezi všechny mladé, rodiny, členy sal. rodiny a další. Boscopix bude stát 349,- Kč. I přesto věříme, že se  zaplatí náklady na tisk a práci na tuto aktivitu vynaložené.


Objednávky, informace, ukázky, obsah hry a další věci můžete vidět na webovce, která bude celý projekt provázet a kde už teď můžete vidět pár nápadů, jak se dá Boscopix využít v práci s mladými – www.boscopix.cz .Věřím, že se vám bude Boscopix líbit a tuto nabídku objednávek můžete šířit i mezi další zájemce (v této fázi přijímáme však pouze objednávky 5 a více kusů).


Rád také osobně zodpovím případné otázky.


Za Salesiánské mediální centrum

Libor Všetula

ukázka

 


Ke stažení

Kalendář

October 2022

Mo

Tu

We

Th

Fr

Sa

Su

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc