Přesun na obsah

Dnes je 27.1.2023

Svátek má Ingrid
Festival 2017 aneb jak to letos probíhalo

13.5.2017 Pardubice


   Je 13. května 2017 a přípravy na letošní ročník Festivalu, který se koná v Salesiánském středisku v Pardubicích, finišují. Vše je připraveno a první účastníci se pomalu začínají zastavovat u recepce, kde se zapíší a každý dostane cedulku se svým jménem, abychom si nebyli cizí.

IMG_2815   Festival začíná společnou mší svatou, kterou celebruje Johny Komárek SDB. Kaple v Pardubicích je zaplněna do posledního místečka tak, že se skoro nedá projít. Na konci mše ještě přidáme pár organizačních pokynů, a protože nejen slovem živ je člověk, tak se přesouváme do jídelny na tradiční guláš. Cestou si můžeme prohlédnout nástěnky s prezentací činnosti jednotlivých složek salesiánské rodiny.Po obědě pomalu začíná program venku na hřišti. Je nachystána pestrá směsice různých činností. Začněme ale popořadě.

IMG_3158   Nejprve se sešli zástupci jednotlivých složek salesiánské rodiny u číše vína. Jsou tu předsedové SHM klubů, zástupci ASC, salesiáni a mnoho dalších, takže jsme se skoro do baru ani nemohli vejít. Je to takové příjemné setkání u skleničky vína s možností si popovídat a seznámit se s novými lidmi. Mezitím se na podiu nachystala kapela KaPři, která doprovázela i mši svatou. Mají pro nás nachystaný krásný koncert, který byl nakonec odměněn zaslouženým potleskem. Vystřídá je SHM Klub Krucemburk, z.s., s pohádkou O vznešené Ježibabě a následuje SHM Klub Plzeň, z.s., s pohádkou O Jeníčkovi a Mařence a kapela Salband.

IMG_3406   Protože letos slavíme 90. výročí příchodu salesiánů do ČR, tak jsme pro nejmenší nachystali soutěž S Donem Boskem kolem světa. Děti plnily úkoly na 9 stanovištích a za odměnu si po splnění úkolů mohly vyzvednout odměnu. Cukrovou vatu, nebo párek v rohlíku.

   Jedním z cílů Festivalu je také možnost naučit se něčemu novému. Mezi workshopy nechybělo velice oblíbené malování na obličej, vyrábění dárkových tašek, teabagfolding – výroba přání z obalů od čaje, velice legrační nafukovací balónková zvířátka, knoflíkování, nebo si náruživí čtenáři mohli vyrobit záložku do knih. A aby toho nebylo málo, tak z dřívek na nanuky se dala vytvořit krabička a k nahlédnutí byly i další výrobky. Ti šikovnější pak malovali na kameny, nebo vyráběli přáníčka a zvířátka. Velkým lákadlem byl také hrnčířský kruh a možnost si doslova rozebrat a prohlédnout lidské tělo do nejmenších detailů.DSCN4700

   V tělocvičně byla možnost si protáhnout svoje tělo. A to buď na horolezecké stěně, nebo pohyb spojit i s „tancem“ na podložkách. V trvalém obležení byla i nafukovací horolezecká Věž. Odvážlivci si mohli vyzkoušet jízdu na jednokolce a cyklotrialovém kole. Velkým lákadlem byl také orientační běh na čas v bludišti. Milovníci dobrodružství mohli vyzkoušet lukostřelbu, a šerm larpovými zbraněmi. Ale, ani ti menší nepřišli zkrátka a mohli se vyřádit na nafukovacím Hradu, či si vyzkoušet ovládání lodiček v bazénku s modely.

   V průběhu celého dne bylo postaráno i o naše bříško. Ke kávě jste mohli ochutnat vafle, buchty, lázeňské oplatky a před odjezdem bylo k večeři grilované prase a klobásky.

   V kapli byla možnost tiché adorace a odpoledne nám přednesl duchovní slůvko Juris – Jiří Jeniš. Mluvil o stopách, které zanecháváme. Všichni si odnesli propisku s mottem, které provázelo celý Festival: „Hraj si, skákej, křič, ale hlavně konej dobro!“ K dispozici byl také stánek Portálu, kde byla možnost si koupit zajímavé knihy. Kdo měl zájem, mohl se ve stánku SADBY dozvědět něco o dobrovolnické činnosti nebo u stánku ASC přispět k salesiánskému dílu stavby kostela v Bulharsku formou Misijních blešek.

   A protože Festival není jen o hraní, sportování a dobrém jídle, nabídli jsme letos také možnost si popovídat se zajímavými osobnostmi nejen ze salesiánské rodiny.

Co říci závěrem?

   Na Festival přijelo 550 lidí! Díky Vám má celá tato akce smysl a dává nám možnost se podělit o zkušenosti, prožít společný den a vzájemně se obohatit. Nesmíme zapomenout ani na všechny, kteří se podíleli na organizaci. Bylo nás odhadem kolem osmdesáti. Díky všem, kteří se jakkoli podíleli na organizaci a přípravě Festivalu.

   A jestli Vám něco chybělo? Nevadí, napište nám. A potom se přijeďte podívat do Pardubic 12. 5. 2018 a můžeme prožít společně další pěkný den plný radosti! Těšíme se na Vás!

Kalendář

January 2023

Mo

Tu

We

Th

Fr

Sa

Su

 

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc