Přesun na obsah

Dnes je 27.3.2023

Svátek má Dita
Cukrová vata

Cukrová vata je tradičním potěšením (nejen) dětských jazýčků a nenajde se snad nikdo, kdo by ji alespoň jednou v životě neochutnal. Je tvořena typickou lehkou, vzdušnou hmotou v různé barvě a v mnoha lahodných příchutích. Vzhledově i na dotyk je podobná vatě. Má fantastickou chuť, kterou nelze ničím nahradit. Cukrová vata je prostě jedinečná cukrovinka.

SHM nabízí pronájem profesionálního přístroje na výrobu cukrové vaty na akce konané převážně o víkendech. Přednostně je určen klubům SHM a celé Salesiánské rodině.

 

Technické parametry:

  • energetická hodnota porce: pouze 52 cal (216 kJ), což je jako 1,5 dcl Coca-Coly
  • velikost cukrové vaty: tak akorát, lze se domluvit ;-)
  • materiál: cukr, cukr a krystalový cukr, špetka potravinářského barviva a špejle

Technické požadavky:

  • dostupná zásuvka 240 V (maximální příkon 2500 W) po celou dobu provozu
  • je nutné, aby nájemce atrakce zajistil jednu osobu, která bude po celou dobu provozu obsluhovat profesionální elektrický stroj a cukrovou vatu vyrábět

Trocha historie:

Jak je o cukrové vatě uváděno, historie jejího vzniku sahá až do 16. století, kdy byla v Itálii pochoutkou pouze pro "vybrané jazýčky" a mohli si na ní pomlsat jen lidé z vyšší společnosti. Bylo tomu tak proto, že ještě neexistoval žádný stroj na výrobu cukrové vaty. V roce 1897 William Morrison a John Wharton ale takový výrobník cukrové vaty vynalezli. Konečně se vata dostala mezi větší skupinu labužníků, a to i na mnoha jarmarcích, poutích a slavnostech, kde ji můžete ochutnávat i dnes.

Jak se vyrábí:

Principem výroby je roztavení krystalického cukru při teplotě 200 °C na karamel, který je pak odstředivou silou vháněn do bubnu rychle se točícího stroje, ve kterém se hmota ochlazuje a zpátky cukernatí. Takto vzniklá slabá vlákna se pak namotávají na dřevěnou špejli a dobrota je na světě.

Na výrobu cukrové vaty používáme ochucený a zabarvený cukr nejvyšší kvality. Pamlsek vyrábíme v růžové, modré nebo v bílé barvě v závislosti na použitém barvivu. 

 

Ceník:

Cena je uvedena zde: www.shm.cz/cenik

 

Kontakt:

podpora-akci@shm.cz

 

Fotogalerie:

 

Cukrová vata na Festivalu 2013 

 

 

Kalendář

March 2023

Mo

Tu

We

Th

Fr

Sa

Su

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

Zobrazit jiný měsíc