Přesun na obsah

Dnes je 27.1.2023

Svátek má Ingrid
Titulní banner výstavy Don BoskoVýstava o životě Dona Boska

V rámci přípravy Festivalu 2015 vznikl samostatný projekt - výstava o životě Dona Boska. Jejím cílem je přiblížit dětem některé zásadní události ze života Dona Boska v rámci výročí 200 let od jeho narození.

Výstava je nabízena k využití jak klubům SHM, tak i ostatním složkám Salesiánské rodiny. Mohou ji používat jak na svých akcích, které pořádají pro sebe, pro farnost či pro širokou veřejnost.

 

Obsah výstavy:

Ve spolupráci s odborníky bylo vytvořeno 9 celobarevných „Roll-up“ bannerů, které formou kreslených obrázků doplněných o krátké texty poutavě představují život Dona Boska. Výstava je zaměřena zejména pro děti, ale bezpochyby zaujme i dospělé.

 

Další možné využití výstavy v rámci dětských dnů:

Výstava byla poprvé představena veřejnosti na Festivalu 2015, kde byla představena dětem ještě jiným způsobem - v rámci soutěží pro děti s názvem „Don Bosko dětem“. Na základě událostí, které jsou uvedeny na jednotlivých bannerech, byly vymyšleny drobné úkoly. Jejich splnění si děti zaznamenávaly do kartičky, kterou si nosily s sebou. Na památku si pak děti mohly odnést knížečku o životě Dona Boska, jež velmi hezky koresponduje s výstavou.

Návrhy úkolů k jednotlivým bannerům – pdf.

Návrh kartičky, jak vypadala na Festivalu 2015 – pdf.doc.

 

Poděkování:

Tato výstava byla podpořena z dotace pro „nejlepší“ projekt roku 200. výročí Dona Boska. Soutěž vyhlásilo nakladatelství Portál při příležitosti dvou významných výročích – 200 let od narození Dona Boska a 25 let od založení nakladatelství Portál (www.portal.cz). V rámci těchto dvou oslav se Portál rozhodl, že materiálně i finančně podpoří aktivity SDB a jejich organizací. Přípravný tým Festivalu se do soutěže zapojil a vyhrál hlavní cenu.

Tímto Přípravný tým Festivalu srdečně děkuje celému nakladatelství Portál za veškerou důvěru i poskytnutý finanční dar určený na vznik výstavy.

 

Ceník:

Cena je uvedena zde: www.shm.cz/cenik

 

Kontakt:

_hqz5b52WdpsQOQk3fkmb

 

Fotogalerie:

 

Kalendář

January 2023

Mo

Tu

We

Th

Fr

Sa

Su

 

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc