Přesun na obsah

Dnes je 4.3.2024

Svátek má Stela


PGSI 2014 Bratislava

Letos stejně jako v minulých letech pořádalo Salesiánské hnutí mládeže výjezd sportovců ze salesiánských středisek a klubů na Mezinárodní hry salesiánské mládeže.


Mládež ze středisek v Havířově, Ostravě a Brně vyrazila tentokrát do Bratislavy, kde se hry konaly 30.4.-5.5. 2014. Sportovci reprezentovali nejen svá města, ale i celou Českou republiku. Jejich sportem byl stolní tenis.

Více než 900 sportovců z 11 zemí Evropy se setkalo na slavnostním zahájení těchto her, které bylo vysíláno i přímým přenosem v TV NOE. Uváděla ho známá moderátorka Adéla Banášová. Účastníci měli možnost shlédnout vystoupení italské zpěvačky ABA, známé taneční skupiny The Pastels a mnoha dalších skupin. Po slavnostním zahájení se mohly naplno rozjet všechny sporty. K vidění byl basketbal, volejbal, fotbal a stolní tenis. Českou republiku reprezentovali stolní tenisté z Havířova, Ostravy a Brna. Svůj turnaj měli rozdělen do dvou kategorií a hrály se dvouhry a čtyřhry. K vidění byly velice napínavé zápasy a zejména obě semifinále starší kategorie chlapců, která proti sobě svedla borce z České republiky a Polska, nabídla velice kvalitní stolní tenis. Kromě sportovních zážitků, jsme absolvovali plavbu lodí na nedaleký hrad Devín, který byl trochu akčnější, protože jsme naháněli loď, která nám ujela. Prohlédli jsme si historické centrum Bratislavy i hrad, pro mladé byla také připravena diskotéka a vše vyvrcholilo na závěrečném ceremoniálu předáním pohárů vítězům jednotlivých sportů. Poté se už jen jedlo, tancovalo, vyměňovaly se odznáčky a trička s ostatními účastníky. Pro některé naše sportovce to byly poslední hry a určitě se povedly. Celých pět dní se o nás starala mladá dobrovolnice Mária, které také patří velký dík.


Výsledky našich sportovců:

STARŠÍ CHLAPCI DVOUHRA :

1.Ondřej Štětina (Havířov)

2.Michal Bily (Ostrava)

STARŠÍ CHLAPCI ČTYŘHRA:

1.Ondřej+Lukáš Štětinovi (Havířov)

3. David Miko a Patrik Kurial (Ostrava a Havířov)

MLADŠÍ CHLAPCI DVOUHRA:

1.Matěj Mazůrek (Havířov)

2.Ondra Svoboda (Brno)

MLADŠÍ CHLAPCI ČTYŘHRA:

1.Matěj Mazůrek a Ondra Svoboda (Havířov a Brno)

DĚVČATA DVOUHRA A ČTYŘHRA

4.Vanesa Antlová (Havířov)

2.Vanesa Antlová a Laura Belušková (Havířov a Slovensko)

 

Fotogalerie

Kalendář

March 2024

Mo

Tu

We

Th

Fr

Sa

Su

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Zobrazit jiný měsíc