Přesun na obsah

Dnes je 30.5.2023

Svátek má FerdinandVítejte na stránkách Salesiánského hnutí mládeže

Salesiánské hnutí mládeže, z. s. (SHM) je křesťanský spolek dětí a mládeže s celostátní působností. 

Naším posláním je výchova dětí a mladých lidí.

 

Činnost naší organizace vychází z výchovných principů preventivního systému a je inspirovaná životem sv. Jana Boska.  Zahrnuje sportovní, kulturní, vzdělávací aktivity - kroužky, oratoře, turnaje, besídky, festivaly, semináře, výlety, tábory …  Prohlédněte si zajímavé fotografie.
V současné době má SHM ve svých klubech přes tři tisíce členů.

NOVINKY

1. bodovací turnaj ve florbale

S podzimem začala nová florbalová sezóna a s ní přichází i řadu turnajů. Ten první bodovací se uskutečnil na Moravě v sobotu 2. listopadu. V Čechách se konal o týden později.

Více

Dny důvěry

Komunita bratří v Taizé organizuje takzvanou Pouť důvěry na Zemi. Na přelomu roku to bývá již tradiční Evropské setkání mladých v některém vybraném evropském městě (Řím 2012, Štrasburk 2013), avšak stále častěji se konají i menší oblastní etapy.Těchto akcí se pravidelně účastní také bratři z Taizé.

Více

Co je duchovní život

Maki pro nás bude i letos připravovat náměty k zamyšlení. Letos budeme přemýšlet o duchovním životě.

Více

Podzimní výprava do Českého krasu

Turistický oddíl Šelmy letos pomohl rodičům vyřešit dilema, co s dětmi v době podzimních prázdnin. Od 28. října 2013 jsme uspořádali třídenní oddílovou výpravu do Českého krasu.

Více

Kalendář akcí na listopad 2013

Přehlednou nabídku akcí v měsíci listopadu 2013 naleznete v přiloženém souboru. Na akce jste srdečně zváni.

Více

Po-táborové setkání cyklotáborníků

Po- táborové setkání účastníků letního cyklotábora se bude konat o víkendu 15.-17.11.2013 ve Zdicích. Na plánu máme společné hry, výlet, návštěvu aquaparku a spoustu další zábavy. Sraz všech účastníků je v pátek 15.11.2013 v 17.30 před budovou hlavního vlakového nádraží v Plzni. Přihlášky do 8.11.

Více

Poděkování za účast na iniciativě MĚSÍC PRO MISIE

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří se zúčastnili různých akcí v rámci akce Měsíc pro misie, zvláště pak všem, kteří se zúčastnili Misijního jarmarku 2013. Někteří přispěli svou dobrovolnou prací, jiní službou u "obchůdku" a mnozí z vás štědrým příspěvkem...čti dále

Více

Výprava do Vlčí rokle

Náš turistický oddíl Šelmy letos započal již 18. sezónu své činnosti. A jsme moc rádi, že i přesto, že za tu dobu se děti v základních školách už dvakrát vyměnily, stále si dokážou najít cestu i na takovou volnočasovou aktivitu, jako jsou dobrodružství v přírodě.

Více

Říjnové Áčko

List pro salesiánské animátory a dobrovolníky - říjen.

Více

Duchovní život - úvod

Maki pro nás bude i letos připravovat náměty k zamyšlení. Minulý rok byly naším tématem ctnosti. Letos budeme přemýšlet o duchovním životě.

Více

Kalendář

October 2022

Mo

Tu

We

Th

Fr

Sa

Su

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc