Přesun na obsah

Dnes je 30.5.2023

Svátek má FerdinandVítejte na stránkách Salesiánského hnutí mládeže

Salesiánské hnutí mládeže, z. s. (SHM) je křesťanský spolek dětí a mládeže s celostátní působností. 

Naším posláním je výchova dětí a mladých lidí.

 

Činnost naší organizace vychází z výchovných principů preventivního systému a je inspirovaná životem sv. Jana Boska.  Zahrnuje sportovní, kulturní, vzdělávací aktivity - kroužky, oratoře, turnaje, besídky, festivaly, semináře, výlety, tábory …  Prohlédněte si zajímavé fotografie.
V současné době má SHM ve svých klubech přes tři tisíce členů.

NOVINKY

Není festival jako festival

V některém jde o udílení blýskavých trofejí, o společenskou prestiž, o nejvyšší výkony či slavnostní róby. Salesiánské hnutí mládeže a Sdružení salesiánů spolupracovníků pojímají svůj každoroční květnový festival v Pardubicích především jako setkání.

Více

Internetové pracoviště pro rodiče

Od května se nám podařilo zpřístupnit rodičům s malými dětmi bezplatné internetové pracoviště. V novém školním roce bude k dispozici od pondělí 13. září 2010.

Více

Turnaje v kopané

Dvě poslední květnové soboty proběhnou bodovací turnaje v kopané pro starší i mladší chlapce. Hrát se bude tentokrát na venkovním hřišti a týmy, které se chtějí zúčastnit, by neměly váhat s příhlášením.

Více

Rytířské klání

Přijali jsme pozvání na sváteční pátek 8.5.2009 do klubu SHM v Kostelci nad Orlicí. Vedou ho manželé Hájkovi, kteří současně docházejí do místního společenství salesiánů spolupracovníků Podorlicko, kde požádali o vstup do formace.

Více

Květnové korálkování s Alenou

V sobotu 2. května se konal tradiční seminář - korálkování.

Více

Školení rozhodčích kopané

Zájemci z našich klubů i salesiánských středisek mají možnost iniciovat uspořádání školení pro rozhodčí v kopané.

Více

Týden modliteb za povolání

Od neděle 26. dubna do neděle 3. května proběhne týden modliteb za povolání. Provinciál salesiánů zve celou Salesiánskou rodinu a všechny přátele Dona Boska k opravdové modlitbě společně s celou církví.

Více

Benefice v Nosticově paláci v ČT

O zdařilém vyvrcholení 5. ročníku výtvarné a keramické soutěže, kterou letos opět pořádal SHM Klub Praha-Kobylisy, jste už určitě četli. O tom, že se podařilo vydražit pro děti z Východního Timoru neuvěřitelných 70.485,-, asi taky víte. Možná ale nevíte, že ...

Více

Tradiční Velikonoce s Alenou

Jak připravit včas a s novými nápady velikonoční výzdobu? Přece na tradičním semináři s Alenou Rybákovou!

Více

Přebor ukončil florbalovou sezónu 2008/2009

V sobotu 28. března 2009 se do tělocvičny na ZŠ Vachkova sjely týmy, které se ve florbalových turnajích umístily na prvních čtyřech místech, aby rozhodly o vítězi letošní sezóny. Protože se soutěžilo ve dvou kategoriích, sešlo se celkem osm mužstev.

Více

Kalendář

December 2022

Mo

Tu

We

Th

Fr

Sa

Su

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

Zobrazit jiný měsíc