Přesun na obsah

Dnes je 27.11.2022

Svátek má Xenie
Vítejte na stránkách Salesiánského hnutí mládeže

Salesiánské hnutí mládeže, z. s. (SHM) je křesťanský spolek dětí a mládeže s celostátní působností. 

Naším posláním je výchova dětí a mladých lidí.

 

Činnost naší organizace vychází z výchovných principů preventivního systému a je inspirovaná životem sv. Jana Boska.  Zahrnuje sportovní, kulturní, vzdělávací aktivity - kroužky, oratoře, turnaje, besídky, festivaly, semináře, výlety, tábory …  Prohlédněte si zajímavé fotografie.
V současné době má SHM ve svých klubech přes tři tisíce členů.

NOVINKY

Zemřel Antonín Nevola

Dne 27. listopadu, těsně před adventem, odešel náhle a zcela nečekaně v osmačtyřiceti letech náš drahý spolubratr Toník Nevola, ředitel salesiánského domu v Plzni.

Více

Heslo na rok 2016

Hlavní představený salesiánů vydal heslo na rok 2016 (tzv. Strennu), které zní: Spolu s Ježíšem se vydejme na dobrodružnou cestu Ducha! Přinášíme vám úvodní slovo k heslu.

Více

Slavnost světel článek 2015

Jen vzácně se v Praze naplní pranostika o Martinovi, který přijíždí na bílém koni. My ho však při naší tradiční slavnosti světel vítáme každoročně. Letos se akce uskutečnila 11.listopadu.

Více

Výprava na Svatojánské proudy

Byla sobota 10. října 2015 a se členy turistického oddílu Šelmy jsme se vydali do kolébky českého trampingu, na Svatojánské proudy.

Více

SHM byl opět udělen titul "organizace uznaná MŠMT"

V souvislosti s vyhlášením nových Programů státní podpory práce s dětmi a mládeží pro nestátní neziskové organizace na léta 2016 až 2020 vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy výzvu pro NNO na udělení titulu "NNO uznaná MŠMT pro práci s dětmi a mládeží".

Více

Kalendář akcí na měsíc říjen 2015

Milí přátelé v příloze vám nabízíme "kalendář akcí" na měsíc říjen.

Více

Salesiánský Velehrad

Ve dnech 7. - 9. srpna 2015 proběhla na Velehradě mimořádná pouť široké salesiánské rodiny. Tisíce příznivců Dona Boska z nejrůznějších míst tu slavily 200. výročí narození tohoto světce.

Více

Papež k salesiánům o výchově v čase krize

V pondělí večer završil papež František dvoudenní pastorační cestu do severoitalského Turína. Jak sám Svatý otec prohlásil, tato pouť jej vedla za relikvií Umučení Páně, ale také do míst, kde se před dvěma sty lety narodil sv. Jan Bosko. Turínskou čtvrť Valdocco navštívil papež v neděli odpoledne.

Více

Smyčcové sexteto českých filharmoniků v Salesiánském divadle

Další nádhernou beneficí pro Salesiánské středisko mládeže, na kterou se mohou příznivci klasické hudby těšit, bude koncert v podání našich vynikajících českých umělců hudebníků České filharmonie.

Více

Papež František v Turíně

Petrův nástupce byl na dvoudenní návštěvě Turína. Program papeže Františka se soustředil kolem mimořádného výstavu Turínského plátna a 200. výročí narození svatého Jana Boska. Kromě toho papež uskutečnil také setkání se svými příbuznými, protože severoitalský kraj Piemont je rodných krajem jeho rodičů.

Více

Kalendář

November 2022

Mo

Tu

We

Th

Fr

Sa

Su

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc