Přesun na obsah

Dnes je 27.11.2022

Svátek má Xenie
Vítejte na stránkách Salesiánského hnutí mládeže

Salesiánské hnutí mládeže, z. s. (SHM) je křesťanský spolek dětí a mládeže s celostátní působností. 

Naším posláním je výchova dětí a mladých lidí.

 

Činnost naší organizace vychází z výchovných principů preventivního systému a je inspirovaná životem sv. Jana Boska.  Zahrnuje sportovní, kulturní, vzdělávací aktivity - kroužky, oratoře, turnaje, besídky, festivaly, semináře, výlety, tábory …  Prohlédněte si zajímavé fotografie.
V současné době má SHM ve svých klubech přes tři tisíce členů.

NOVINKY

Hledá se výpomoc

Sestry trapistky z kláštera Fille-Dieu u městečka Romont ve Švýcarsku (kanton Fribourg) tvoří společenství patnácti sester, mnohé jsou však již upoutané na lůžko, a proto hledají ženu / studentku, která by jim byla ochotná vypomáhat při běžných pracích.

Více

Don Bosko u nás

V srpnu 2015 uplyne 200 let od narození Dona Boska. Při té příležitosti putují po celém světě ostatky Dona Boska. V České republice bude socha Dona Boska s jeho ostatky přítomna na začátku února 2013. Je to šance pro celou Salesiánskou rodinu i příznivce Dona Boska oživit svůj vztah k zakladateli.

Více

Celostátní setkání salesiánských animátorů

Celostátní setkání salesiánských animátorů (CSSA) se premiérově uskuteční v Brně Žabovřeskách. Je otevřené animátorům a dobrovolníkům z celé České republiky. Oproti dřívějším CSSA není stanovený početní limit pro jednotlivá místa.

Více

Lidské ctnosti

V každodenním životě je dobré pamatovat na pár základních lidských ctností jako je: DOBROTA, ZDVOŘILOST, UPŔÍMNOST s DISKRÉTNOSTÍ. Skrze ně totiž lidská osoba vyjadřuje sebe sama ve vztazích s druhými.

Více

Naše letní tažení

Pár postřehů z prázdninové chaloupky SHM Klubu Kostelec nad Orlicí.

Více

Záříjové Ačko

List pro salesiánské animátory a dobrovolníky - září.

Více

NABÍDKA ZÁJMOVÝCH AKTIVIT PRO ROK 2012/13

Nabídka zájmových aktivit nabyla snad již téměř definitivní podoby. Naleznete ji v přiloženém souboru. Omlouváme se všem, kteří nalezli v uplynulých dnech v odkazu "Co nabízíme" ještě neaktualizovanou nabídku z loňského školního roku. Přejeme vám pěkné dny....

Více

"Odvážně a účinně"

Jak se naučit ODVÁŽNĚ A ÚČINNĚ poskytnout první pomoc a přitom neohrozit sám sebe se v uplynulém víkendu učilo 16 účastníků zdravotnického kurzu ZDrSEM standard, který pořádá SHM - Klub Plzeň ve spolupráci s Biskupstvím plzeňským za podpory Plzeňského kraje.

Více

Turnaje ve florbale

Blíží se nová florbalová sezóna. Od listopadu budou mít florbalisté opět možnost zúčastnit se bodovacích turnajů.

Více

Lezecký den a tvořivá dílna

V úterý 11. září 2012 budou mít děti opět možnost využít nabídky volného lezení, lanových aktivit či trampolíny. Zároveň bude možné zapsat se do našich kroužků nebo si vytvořit výrobek podle své fantazie. Srdečně zveme děti i rodiče.

Více

Kalendář

November 2022

Mo

Tu

We

Th

Fr

Sa

Su

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc